| HoriaRBK a întrebat:

Am avut un cont de Instagram cu 30k+ followeri, recent a fost spart de cineva. Persoana respectiva nu stiu ce a facut, ce reguli a incalat etc... Dar dupa ce mi-am recuperat contul, l-am mai avut doar o saptamana si a fost dezactivat de catre Instagram.
Eu postam doar content legat de muzica, cover-uri, beat-uri si lucrui de genul acesta.
Cum as putea sa-l recuperez?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

- daca contul a fost sters definitiv, nu mai exista sansa sa il recuperezi;
- daca contul a fost dezactivat, o sa iti apara un mesaj cum ca acesta a fost dezactivat cand incerci sa te conectezi si urmezi pasii respectivi pentru reactivare;
- daca nu iti aduci aminte sau nu reusesti sa te conectezi cu parola stiuta de tine, iar aceasta a fost schimbata, da-i la recuperare parola si urmareste instructiunile de acolo;
- mai exista si aceasta adresa de mail support@instagram.com, dar putin probabil sa raspunda cineva.

Numai bine!

| HoriaRBK explică (pentru DoarBogdan):

Imi apare ca este contul dezactivat, ma pune completez un formular (nume complet, username, numar de tel, email, si un motiv pentru care contest)
am facut acest lucru de cel putin 3 ori... dar degeaba. Nu primesc niciun raspuns. Pe acel mail, am trimis ceva recent si am primit un raspuns ca nu mai ofera suport acolo sau ceva de genu'.

| DoarBogdan a răspuns (pentru HoriaRBK):

Atunci nu prea mai poti sa faci nimic, ai facut cam tot ce se putea face, imi pare rau happy

| HoriaRBK explică (pentru DoarBogdan):

Ok, multumesc mult!

| Robertandrei4858 a răspuns:

De recupertat nu ai cum sa il recuperezi daca a fost sters deja, insa ce te pot sfatui pe viitor este sa il asociezi unui cont de Facebook, asa e mult mai greu de spart si e mult mai usor de recuperat.

| HoriaRBK explică (pentru Robertandrei4858):

Acum am autentificator dublu. nu a fost sters, este doar dezactivat. Il aveam asociat cu Facebook ul