| MasterOfShadown a întrebat:

Salut, am avut un hard care mi s-a dus, și am încercat sa pun alte harduri, menționez ca monitorul mi se aprindea, dar după ce am pus un hard monitorul a început sa nu-mi mai afișeze nimic, am cumpărat un hard nou dar degeaba nu se aude nici un bep nimic, totul pornește din calculator dar monitorul tot nu afișează nimic, știe cineva de ce?

Răspuns Câştigător
| Bandit06 a răspuns:

Incearca sa scoti pe rand o placuta de ram si sa pornesti doar cu una, sa le schimbi intre ele, asta s-ar putea 80% sa iti rezolve problema, daca nu incearca sa scoti bateria si sa o lasi 2-3 minute dupa care sa o bagi inapoi, dar ai grija, cand umblii in unitate sa scoti cablul de alimentare pentru a nu risca o electrocutare. Sa-mi scrii daca a mers, sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Bailesteanu99 a răspuns:

Pai sa incepem cu cablul, care face legatura intre pc-monitor, Incearca cu altul, apoi spune-mi daca totul este ok, este posibil ca tu sa il fii schimbat degeaba si doar cablul sa fi fost de vina.