| Pietricel a întrebat:

Am avut windows 10 home pe 32 biti. Am primit mesaj sa il trec pe 64. Dupa vreo 2 zile, mesaj din nou sa trec pe 32. Si acum nu mai pot instala drivere. Nici de pe net, nici de pe cd. Care at fi problema? Urgent. Fundaaaaaa Mareeeeeeee

Răspuns Câştigător
| aripivultur a răspuns:

De regula sistemul de operare nu iti cere sa treci de la o platforma la alta. Chiar daca procesorul e de x64, nu am vazut nici un PC care sa ceara schimbul in caz ca win-ul e pe x32. Cum spunea si @Hagiesteanu_Petrut_1983, probabil ca ai luat vreun virus. Cel mai bine ar fi sa reinstalezi win-ul. Iar in caz ca ai peste 4 GB Ram ti merita sa treci pe x64. Daca nu, e ok sa ramai in continuare pe x32

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Instaleaza windows 7. este cel mai bun la ora actuala.
pe windows 10 trebuie sa descarci numai drivere cu licenta. cele crackuite nu iti vor merge.

| Pietricel explică (pentru octav005):

De unde ai auzit prostia asta cu drivere cu licenta

| octav005 a răspuns (pentru Pietricel):

Am auzit de la altii ca nu mai iti merg programe crackuite

| iwefgOficiall a răspuns:

Cred ca ai luat vreun virus de la cine ai primit mesajele respective.