| Geanin a întrebat:

Am bagat cearceaful la masina de spalat si telecomanda era acolo. Am oprit masina am scos telecomanda, si nu stiu ce sa fac? Ajutor! Cum sa o usuc? I-am scos bateriile si am lasat-o la soare sa se usuce iar bateriile le-am pus pe calorifer.
Va mai functiona?

3 răspunsuri:
| CD16 a răspuns:

Bateriile le schimbi. Telecomanda trebuie sa o lasi cateva ore scufundata intr-un bol cu orez crud, acesta va absoarbe toate particulele de apa din ea.happy

| K0sti a răspuns:

Orice om are in casa un feon! In plus trebuie desfacuta si uscata! Si sterse contactele pentru ca apa corodeaza traseele!

| Alex5620 a răspuns:

Daca nu mai functioneaza cumpara-ti alta, n-ai de ales.