| Laawr a întrebat:

Am cateva intrebari.
1.PS3 sau XBOX? Ce alegeti? Eu personal aleg PS3.
2. Daca cumpar aceasta consola :
http://www.emag.ro/......E1S4DBBBM/
o sa-mi mearga pe ea toate jocurile pentru psp?
ca la jocuri vad : pentru ps3, pentru xbox, pentru psp etc.
dar nu scrie exact ce psp
o sa-mi mearga toate jocurile psp (originiale sau luate de pe net)?
de exemplu. o sa-mi mearga toate jocurile astea pe consola?
http://www.emag.ro/jocuri-consola/filter/platforma-v1630 ,psp-ig519

Răspuns Câştigător
| alex190199 a răspuns:

1. PS3 Sunt total de acord cu alegerea ta
2. Da, normal ca o sa mearga toate jocurile de psp. Cat despre cele piratate(luate de pe net), nu. In primul rand ca mai intai trebuie sa iti "modezi" consola. Daca faci asta insa nu vei putea sa joci toate jocurile mai noi. Nu prea am inteles la ce te referi mai exact in postul tau, insa sper ca nu vrei sa incerci un joc de psp pe ps3 sau invers. Deci,intotdeuna, dar intotdeuna, daca jocul este pentru un tip de consola, apoi, merge pe fiecare model al acelei console.(si pe modelele 1004, 2004 si 3004 ale psp) Poate te referi la versiunea soft-ului. Cu cat e mai nou jocul cu atat cere o versiune mai noua si updatata a soft-ului. De asta iti spuneam ca nu vei putea sa joci unele jocuri noi in cazul in care ti-l modezi. Pentru ca, atunci cand faci asta, iti actualizezi sau dai decrease la versiune in functie de modalitatea prin care o faci, si la ea ramai, pentru ca altfel, il strici.In fine, eu nu te sfatuiesc sa le descarci de pe net. De modat, ok, nu e ilegal, insa descarcatul e. Fa ce trebuie sa faci happy

| Laawr explică (pentru alex190199):

Eu ma refeream ca vad la jocuri : pentru psp
dar faza e ca eu vad psp la 100 lei. si imi dau seama ca nu merge un joc de 80 de lei (sa zicem ) pe o consola de 100 lei. eu vroiam sa vad daca psp 1004 este compatibila.
si stiu ca trebuie modata consola. happy

| alex190199 a răspuns (pentru Laawr):

Cum sa nu mearga? Ba logic ca merge. E 100 lei poate pentru ca il cumperi second-hand, dar normal costa mai mult. Si de ce sa nu mearga? Da, e compatibil modelul 1004, trebuia sa-i dai doar update, in caz ca nu e dat deja.

3 răspunsuri:
| AndreeaLoL11 a răspuns:

1.Personal,sincer,as alege XboX 360, dar acum depinde de preferinte
2. Daca nu specifica despre jocuri ca sunt pentru alt playstation portabil(de exemplu: Ps Vita) merge, daca specifica...slabe sansebig grin