| AleexNC a întrebat:

Am câteva întrebari pentru cei care sunt mai pricepuți la calculatoare. Vreau să-mi cumpăr un pc nou (momentan doar unitate) și am văzut un site care vinde produse „refurbished". M-am documentat puțin, dar nu sunt sigur dacă ar merita achiziția unui astfel de pc. Mai degrabă dacă ar fi o achiziție „sigură".

Mă interesează un pc care să mă țină o vreme (~1 an) până voi putea lua unul performant. Cerința mea ar fi să ruleze jocuri precum fifa 18, chiar și pe calitate slabă - medie, și să pot vizualiza și eu un videoclip pe Youtube la calitate mai înaltă decât 360p fără să sacadeze... :D (știu că este importantă și rezoluția monitorului).

Am văzut pc-ul ăsta de exemplu : https:// ...o-mar.html

Credeți că unul de genul ăsta ar fi potrivit pentru așa ceva? Și, mai ales, merită achiziționarea unui pc „refurbished"?
Iar dacă nu, cam în ce buget s-ar încadra un pc nou (chiar și pe piese) pentru cerințele de mai sus?

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Te duci frumos aici: http://www.easports.com/fifa/news/2017/fifa-18-pc-specs

Vezi ce cerinte minime si recomandate are si iti construiesti PC-ul dupa gust.

Daca duce FIFA 18 va duce si YouTube in FullHD fara probleme.

| EusebiuPWN a răspuns:

Ce buget ai? In functie de asta iti pot recomanda ceva.