| adyurs a întrebat:

Salut, am comandat niste casti corsair hs70 wireless si am o întrebare: daca acel stick (reciever) il bag într-un usb hub, voi avea o latenta mai mare? Dau funda

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel mai probabil latenta va fi insesizabila oricum. Am tot folosit device-uri audio pe USB si in general daca am latenta inseamna ca e problema soft/hard la mine, nu datorita faptului ca am conectat dongle-ul audio la spate, in fata, sau in hub. P.S. Testat asta cu Creative SXFI THEATER (wireless), SXFI GAMER (nu sunt wireless, dar au placa de sunet inclusa si se conecteaza pe USB prin fir), Sennheiser GSP 370 si ROCCAT ELO Air 7.1 (ambele wireless), plus Creative SXFI TRIO (conectare USB-C cu adaptor pentru PC, procesare pe amplificator/dongle cu fir).