| SavageWolf a întrebat:

Salut.Am comandat o tableta Allview City + de pe eMAG si am primit-o apoi dupa o saptamana s a stricat,cand o pornesc imi apare doar logo de la Allview si ramane asa, acum vreau so trimit in garantie, in cutia de la tableta am gasit garantie de la Visual fan, pot trimite tableta la eMAG pentru ca am vazut ca scria asta pe site :ATENTIE! Serviciul Pick-Up & Return este valabil doar pentru produsele care beneficiaza de certificat de garantie oferit de catre Dante International. si nu stiu daca este valabila garantia nu prea ma pricep ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| bugativeyRO a răspuns:

E simplu dar nu prea :D Am avut si eu aceeasi problema si mi-a luat ceva pn i-am dat de cap;) nu trebuie sa o duci la service se poate face si la domiciliu. Uite aici un link cu ceea ce trebuie sa faci;) :
http://www.allview.ro/index.php?id=1666
( daca nu intelegi cv da un reply la comment )
P.S : Vezi ca fisierele le poti descarca din josul paginii

| SavageWolf explică (pentru bugativeyRO):

Am facut cum scrie in tutorial dar mi se blocheaza la 75%

| bugativeyRO a răspuns (pentru SavageWolf):

Incearca procedura din nou si daca tot persista uite aici adresa mea de gmail : bogdansofroniciu1111@gmail.com

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Contacteaza-i pe cei de la eMAG. Totusi daca tableta inca se deschide, e posibil sa fie ceva de soft, care s-ar putea repara acasa cu instructiunile celor de la Allview(asta ca sa nu stai 2-3 saptamani cu ea in garantie).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna la eMag si te vor lamuri ei. Sa n-o trimiti direct la service! Atentie!

| lăngătinemereu a răspuns:

Daca scrie cum ai zis, inseamna ca DA poti duce in servis. :*