| lupus96 a întrebat:

Salut am Compaq CQ58 am sters windows 8.1 de pe el si am incercat sa pun alt windows 8.1 de pe Stick se intaleaza totul 100% cind pC face restart sa se aprinda dupa intalare apare eroare

BOOt Deice Not Found
Please install an operation system on your hard Disck
Hard Disck
F2 system diagnostics

1 răspuns:
| Laurentizyu a răspuns:

Nu ma princep foarte bine.Dar nu stiu ce ai facut.cum ai sters windows-ul? stiu ca nu se poate sterge decat reinstala, adica bootezi de pe ceva si il inlocuiesti atunci cu altul/cred ca ai sters alt ceva. Orikum daca spune ce ai spus mai sus asta in traducere inseamna Dispozitivul de bootare(stikul sau cd-ul tau ) nu a fost gasit, Te rog instaleaza un sistem de operare pe harddisk-ul tau