| ramonaion a întrebat:

Am conectat la un laptop cu display-ul spart un monitor extern.
Mergea foarte bine, rezolutia buna, dar am schimbat din greseala din graphic settings si acum nu mai merge monitorul decat prin VGA mode, dar rezolutia este foarte proasta. Daca incerc sa schimb rezolutia, imaginea se muta pe display-ul spart, iar monitorul nu mai merge. Daca il restarez, ruleaza bine pe monitorul extern, dar dupa ce se incarca windows-ul, imaginea se muta tot pe display-ul spart.
Ce pot face sa pot folosi monitorul extern la rezolutie buna?
(Btw, acum nu mai gasesc nici graphic settings cand apas click dreapta pe desktop)
DAU FUNDĂ

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta in Control Panel setarile grafice.
E indicat sa faci vizualizare "cu icoane".

Răspuns utilizator avertizat
| WxRo a răspuns:

Ce model de laptop este? pentru ca anumite modele de laptop au o combinatie de taste care muta display-ul ( de obicei tasta fn + f6-7 )

| WxRo a răspuns:

Daca nu mai gasesti graphic settings inseamna ca nu ai instalat driverul de la placa grafica.