| anonim_4396 a întrebat:

Am cont pe facebook si eu ca toata lumea si evident cand l-am facut mi-am pus si data nasterii. Acum se apropie ziua mea si as vrea sa stiu cum pot sa fac astfel incat prietenii mei sa nu primeasca mult cunoscuta notificare "Astazi este ziua de nastere a lui X! Ureaza-i la multi ani!'. OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Rallucaa435 a răspuns:

Buna, nu am mai auzit de asa ceva. Cred ca nu e posibil sa iti dezactivezi data de nastere. Dar exista o posibilitate, poti sa iti schimbi data de nastere si cand trece aceea zi poti sa tii-o schimbi in cea reala. Acum chiar nu stiu. O sa revin cu un raspuns daca aflu ceva :*

| anonim_4396 explică (pentru Rallucaa435):

Ar fi o idee...Mersi, Ralu

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Simplu : iti stergi data nasterii de la setarile contului!

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Mai exact cum fac asta?

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact cum ti-a zis CristinaCriss18! Sau mai poti seta sa vezi numai tu data nasterii...

| Extraterestru2 a răspuns:

Hey! Este o setare pe care am vazut-o la o prietena ( dar nu stiu cum o poti face doar daca cauti tu singur ) in care poate sa nu ii mai posteze nimeni pe cronologie si atunci sa nu mai primeasca acea notificare. Succes happy

| CristinaCriss18 a răspuns:

Te loghezi pe afcebook, dai click pe sageata din dreapta(unde te deconectezi) setari>notificari>zile de nastere>setare dezactivata.

Sper ca am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru CristinaCriss18):

Setarea aia e ca sa nu mai primesti notificari legate de zilele de nastere ale alora de la tine din lista de prieteni...