| anonim_4396 a întrebat:

Am creat un BOOT-able USB dar PC-ul tot nu BOOT-eaza de pe el. L-am setat in BIOS si i-am dat si burn imaginii, dar NIMIC. De ce nu BOOT-eaza?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cel mai probabil nu ai creat usb asa cum trebuie. in concluzie nu starteaza. sau nu boot-eaza asa cum scrii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce burn i-ai dat ma tu imaginii, ai facut stick-ul cu rufus?
Nu ai ce burn sa-i dai, pentru ca nu arzi cv/dvd, ci faci un stick bootabil.
Iar daca in bios, nu-ti suporta boot from usb simplu, nu usb hdd, fdd si etc, nu iti functioneaza.

| G0GE a răspuns:

Ori nu-ti suporta pc ul sa booteze de pe usb ori nu l ai facut bine tu! Cu ce program ai pus windows ul pe usb? Acesta avea mai mult de 4 GB? Daca nu are cel putin 4 n o sa ti mearga niciodata.

| Cristian_Olteanu_1997 a răspuns:

Intra in bios si schimba pe USB

| anonim_4396 explică (pentru Cristian_Olteanu_1997):

Am facut asta si tot nu.