| Gaspar_Irina_1982 a întrebat:

Am cumparat acest laptop Laptop http://www.pcgarage.ro/......nux-black/ si doresc sa ii instalez windows. Trebuie sa se deschida linux ul mai intai dar nu se deschide. Imi apare un ecran negru cu 2 variante: ori sa deschid linux ori trubleshoting. Pe oricce varianta asi da imi apare un ecran negru ca si cum ar fi cmd-ul de la windows si nu merge nimic. Sta asa. Daca apas enter scrisul ala se dubleaza in jos. VA ROG AJUTOR! DACA MAI VRETI DETALII SCRIETI IN COMENTARII.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Aoleu...
Formateaza partitiile mai intai din DOS, fa-le NTFS ca cum sunt EXT, dupa care te mai gandesti la Windows...