| Petrisor_9606 a întrebat:

Am cumparat acu 2 saptamani un router ASUS RT N10E si laptopul meu (Lenovo G550) nu imi gaseste reteaua. Pe telefon si pe tabeta merge excelent dar laptopul nu imi gaseste.
Am mai avut problema dar s-a rezolvat am umblat pe la setari, nici eu nu stiu unde si a mers.
Funda pentru cine imi spune cum se face! big grin

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mai ai retele prin imprejurimi? Restul retelelor de vede?

| DeyCj a răspuns:

Dacă știi precis că din rooter setările sunt făcute bine și pe laptop ai windows atunci încearcă să activezi wifi-ul din buton sau tastatură. Dacă nu merge fă unj update la driverii plăcii de wifi. Cele mai mute probleme apar la wifi pe windows și asta se datorează driverelor, care fie sunt vechi fie nu sunt compatibile cu hardware-ul.Succes

Răspuns utilizator avertizat
| IulianP a răspuns:

Poate ai wifi-ul dezactivat. Apasa tasta FN+F2(sau tasta unde iti arata semnul de wifi).