| InstinctPr3ciS a întrebat:

Salut am cumparat acum 1 an un laptop Samsung de 41 milioane. Nu prea am umblat mult pe el, dar stiu ca la inceput imi mergeau PowerPoint-ul si MicrosoftWord-ul, dar acuma imi zice ca nu mai merge, ca trebuie sa il cumpar ca nu stiu ce, dar nu mi-a aratat nimic ca a expirat licenta sau ceva. Din cate stiu, eu l-am cumparat stiu ca l-am luat cu astea deja cumparate, deci n-ar trebui sa am probleme, si in cutia laptopului nu am nici-o key de activare pentru astea... Deci ce este de facut?

Răspuns Câştigător
Salontanul
9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai dat 41 de milioane pe un laptop si nu stii ce sa faci cu un amarat de Office? Nasol moment!

| InstinctPr3ciS explică (pentru K0sti):

Nu e treaba ca nu stiu ce sa fac, ca pana la urma il pot lua gratis de pe internet, dar pe mine ma intereseaza de ce nu m-ai functioneaza cu licentele originale cum l-am cumparat... intelegi tu?

| K0sti a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Ai licenta de Office? Ma indoiesc!

| InstinctPr3ciS explică (pentru K0sti):

Pai daca am cumparat laptopul cu ele preinstalate, cred ca ar trebui sa am si licenta. La inceput au mers, pana ultima data cand am incercat eu adica acum 3 zile. Tu cum zici care zici ca e treaba? Ca aici nu e chat... Sti vreun raspuns sau nu? Ca vad ca pe tine te intereseaza pe ce dau eu bani, in loc sa raspunzi la intrebare.

| K0sti a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Ai trecut in factura Office? Ai sticker-ul cu licenta de Office lipit pe spatele laptopului! Vad ca vorbim discutii!

| mihaixliquid a răspuns:

Sal,cel mai probabil acel office este trial si din cauza asta nu ai seria, dar te poti uita pe spatele pc-ului poate este scrisa langa seria de la sistemul de operare. daca tot nu gasesti solutia poti intra in legatura cu cei de la care ai achizitionat dispozitivul sau suport Microsoft Romania, asa vei gasi raspunsul la intrebarea ta.Bafta