| goldenbullet a întrebat:

Am cumparat azi un volan Logitech GT Driving Force si nu merge schimbatorul de viteze pe PS2, iar pe laptop nu merge deloc. Ce sa fac? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| CrstianoRonnaldoo7 a răspuns:

Nu. Eu cred ca tu ai inteles gresit... Iti mai explic odata... Deci volanu si schimbatoru si alea alea merg ori pe play ori pe laptop. Nu are cum sa mearga pe amandoua. (nu ma refer in acelasi timp, asa in general) Trebuia sa te informezi daca e de PC sau PS2. Asta trebuie sa faci. Asa cum a zis si sltlp depinde si ce joc ai bagat. Poate trebuie umblat din setari. E comlpicat pana nu vine cineva care se pricepe foarte bine la tine sa te ajute. Uite si eu am ps2 si stiu cum e (am si eu volan cu tot cu schimbator si pedale). In general cam in toate jocurile nu prea merge schimbatoru. De cele mai multe ori iti da de la joc daca vrei sa schimbe automat sau manual si tu acolo trebuie sa manual daca vrei cu schimbator si trebuie sa umbli si la setarile jocului. Sigur nu ai facut ceva din ce ti-am spus eu. Fa tot ce ti-am spus si o sa iti mearga 95%. Iti mai spun odata: DEPINDE CE JOC FOLOSESTI. BFTwinking

5 răspunsuri:
| CrstianoRonnaldoo7 a răspuns:

Ma omule nu are cum sa mearga si pe ps2 si pe laptop laughing Daca nu merge schimbatorul inseamna ca e stricat si trebuie sa te duci acolo de unde l-ai cumparat si sa ii zici vanzatorului sau asigura-te ca l-ai bagat in ps... Poate nu ai bagat o mufa sau ceva... BFTwinking

| goldenbullet explică (pentru CrstianoRonnaldoo7):

Eu ma refeream ca schimbatorul nu merge pe play station, iar pe laptop nu merge deloc. Daca tu intelegi gresit, nu-i problema mea.

| sltlp a răspuns (pentru goldenbullet):

Pai pe ce jocuri ai incercat?

| goldenbullet explică (pentru sltlp):

Gran Turismo 3 pe PS2 si pe PC NFS underground 2 si euro truck simulator 2

| sltlp a răspuns (pentru goldenbullet):

Nici nu are cum sa iti mearga pe ps2 daca nu ai gt3 a-spec. Incearca sa iei un gt4(poate ai consola modata, e mai rapid). Acolo o sa mearga.
Pe pc o sa ai nevoie de 999 drivere.

| CrstianoRonnaldoo7 a răspuns (pentru goldenbullet):

Nu. Eu cred ca tu ai inteles gresit... Iti mai explic odata... Deci volanu si schimbatoru si alea alea merg ori pe play ori pe laptop. Nu are cum sa mearga pe amandoua. (nu ma refer in acelasi timp, asa in general) Trebuia sa te informezi daca e de PC sau PS2. Asta trebuie sa faci. Asa cum a zis si sltlp depinde si ce joc ai bagat. Poate trebuie umblat din setari. E comlpicat pana nu vine cineva care se pricepe foarte bine la tine sa te ajute. Uite si eu am ps2 si stiu cum e (am si eu volan cu tot cu schimbator si pedale). In general cam in toate jocurile nu prea merge schimbatoru. De cele mai multe ori iti da de la joc daca vrei sa schimbe automat sau manual si tu acolo trebuie sa manual daca vrei cu schimbator si trebuie sa umbli si la setarile jocului. Sigur nu ai facut ceva din ce ti-am spus eu. Fa tot ce ti-am spus si o sa iti mearga 95%. Iti mai spun odata: DEPINDE CE JOC FOLOSESTI. BFTwinking