| ElenaSt2011 a întrebat:

Am cumparat cu 2 zile in urma casti audio cu microfon incorporat, marca HP business headset modelul QA550AA.

Scrie ca ruleaza pe sistemul de operare Windows 8 (iar eu am Windows 10 instalat pe laptop Acer) NU functioneaza deloc castile nici microfonul.

Am folosit CD-ul de instalare si am urmat toti pasii necesari, dar, la final aparea mesajul: " This program is not authorized to be installed on this system. "

Apoi am incercat sa vad daca Windows-ul le recunoaste. A vazut microfonul de la casti, dar cand am pus muzica sa mearga, nu se auzea absolut nimic in casti.

Puteti va rog sa imi scrieti care este procedura sa fac aceste casti cu microfon sa mearga?

Desi mi-a zis vanzatorul din magazinul respectiv ca mi le schimba, nu stiu daca o va face, sau daca mi le schimba, pot pati la fel si cu a doua pereche de casti.

Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Poti merge la nenea ala care ti-a vandut castile si sa ii explici lui treaba asta si poate te v-a putea ajuta, sau daca vrei poti sa ne dai un link cu castile respective si poate ne dam seama mai bine. (banuiesc ca sunt ceva casti scumpe deoarece castile normale sunt recunoscute de majoritatea windwosuri-lor). Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Cred ca ai dat modelul gresit dane un link cu castile.