| FLAVIUS_4030 a întrebat:

Am cumparat de curand un router Netgear. Am conectat cablu de internet s-a aprins beculetul care indica activitatea merge. Am conectat cablul care vine o data cu router-ul un capat in portul 1 iar celalalt capat in pc pe router imi indica conectat dar la pc nu am net. Mai trebuie sa fac ceva setari prin pc?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie setat routerul.Verifica manualul.

| djdani1 a răspuns:

Da! Daca este cu transmisie wifi trebuie sa securizezi transmisia pe adresea ip pe care o are routerul tau.
Bafta!

| irbis a răspuns:

Router-ul e conectat la internet?