| Laver_Edi_1997 a întrebat:

Am cumparat de pe PC Garage componenetele urmatoare : Placa de Baza Gigabyte B350, Procesor ryzen 5 3600, placa video xt 5600, 16gb ram dual channel corsair, sursa silentium pc de 750W. Si la stocare un M.2 de 250gb si un hdd de 1tb. Toate sunt asezate intr-o carcasa de la aerocool. Si am o problema. Nu porneste... am verificat sursa cu o sarma si ea porneste. Dar cand o conectez la placa de baza nu mai porneste. Panoul cu butoane este conectat bine. Am incercat cu panoul de la alt pc. Si tot nu merge... ce pot face?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sursa oprita, conectează una câte una fiecare componentă pornește sursa și vezi de unde e problema

| CataCatalin994 a răspuns:

Deci nu porneste pana in stadiul in care poti face update la bios ca sa recunoasca placa de baza procesorul?

| Laver_Edi_1997 explică (pentru CataCatalin994):

Am facut update la bios. Au facut aia de la pc garage. Am gresit modelul scuze. Este b450