| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o camera foto mirrorless Canon EOS M10 si as vrea sa stiu ce tip de obiectiv se potriveste, as vrea sa iau unul pentru portrete. Se potrivesc toate obiectivele de la Canon? Daca puteti lasati mi si niste linkuri.

Răspuns Câştigător
| BIoody a răspuns:

E o camera destul de buna la vreo 1400 1500 lei daca nu ma insel iti recomand obiective cu zoom mai extins, de ce? pentru ca cum foloseste autofocus hybrid automat iti va iesii culoare deschisa si pe un cadru mai intunecat pot iesii poze reale in 1080p
foloseste culori mai naturistice
Verde, albastru Purpuriu :D
Si da se potrivesc cele Canon normal doar sa fie aceeasi rezolutie sa se incadreze, Astea mi se par cele mai fiabile:
https://www.emag.ro/......nd/canon/c

| FrateleDumy a răspuns (pentru BIoody):

Am inteles, eu as vrea sa dea blur la portrete, acum vine cu obiectiv de 15-45 mm, f/3.5-6.3 IS STM

| FrateleDumy a răspuns (pentru BIoody):

Okay, multumesc mult!

| BIoody a răspuns (pentru FrateleDumy):

Npc big grin Funda?big grin

8 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Eu am un M3 cu 18-55 3x EF-M care este destul de bun.
Ce obiectiv ai?

| FrateleDumy a răspuns (pentru xerxes1):

Am un obiectiv 15-45 mm, f/3.5-6.3 IS STM

| xerxes1 a răspuns:

Ai putea sa incerci un 50mm f1, 8 sau 2.
http://blogdefotografie.ro/......127820.png

| FrateleDumy a răspuns (pentru xerxes1):

Multumesc, dar o sa raman cu asta deocamdata, vad ca e destul de bunicel happy