| Burzea a întrebat:

Salut! Am cumpărat o casca handsfree de la jabra. Ideea e ca vreau ca videoclipurile dupa YouTube, TikTok si Facebook sa nu se mai audă in casca! In casca vreau sa se audă doar cand vorbesc la telefon cu cineva, atat.
Telefonul este un iPhone 12! Dau funda pentru cine poate sa ma ajute cu o Setare! Am tot căutat dar nu ma descurc.

2 răspunsuri:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.
Nu stiu pe iOS cum functioneaza lucrurile cu alte casti decat cele iPODs, dar ceea ce iti pot spune, este ca la android, in setari se creeaza prin pairing-ul cu castile, doua setari cu : apeluri si media.
Poti accesa setarile bluethoot sau al modului in care le-ai conectat si acolo ar trebui sa fie acesta setare.
O zi frumoasa si sper sa reusesti!

| Burzea explică (pentru CiobotaruValentin):

La android da, selectam eu cum voiam, dar acum la iOS nu mi apare pe nicăieri… e deranjant sa asculti video in casca mai ales ca se duce si bateria mai repede la casca