| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am cumparat o tableta o conectez la wi-fi,nu se conecteaza sau daca se conecteaza nu pot naviga, ma apropi de ruter la 20 cm si functioneaza perfect,daca ma indepartez de ruter nu mai functioneaza, astept o explicatie multumesc!

6 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Este posibil sa fie o problema la softul tabletei, o revenire la setarile din fabrica poate ajuta.

| eric1984 a răspuns (pentru Arthiom):

I-am dat frate si la tableta si la ruter nu functioneaza daca o indepartez de rute nu mai fuctioneaza langa ruter functioneaza m-a scos din sarite nu mai pot de nervi multumesc de raspuns si poate gasesc vreo rezolvare nici nu prea ma pricep.

| StefanKogut a răspuns:

Ai interferente cu ceva, sau e ecranat semnalul de ceva.

| eric1984 a răspuns (pentru StefanKogut):

Deci cu telefonul laptopul functioneaza perfect wi-fi, pe tableta doar la cativa centimetri de ruter cum ma indepartez nu mai merge daca este ceea ce spui tu ce trebuie sa fac?

| StefanKogut a răspuns (pentru eric1984):

Pune rooter-ul intru-un loc deschis, fara dulapuri, mese, scaune, in special metalice pe linga el, si asigura un camp liber intre rooter si tableta, si indeparteaza sau inchide radiouri, tv-uri, comp-uri din camera respectiva, daca ai magneti pe acolo, scoate-i din camera. Vezi daca functioneaza tot asa, la cativa centimetri. Dar, acum ca ai spus ca tel-ul si laptopul functioneaza corect, verifica inca o data daca ai configurat corect reteua pe tableta, si daca da, atunci avand in veder ca pe celelalte functioneaza corect, as zice ca te-ai facut cu un defect de fabricatie, antena tabletei e rupta, sau nu e montata corespunzator, si nu receptioneaza corect lungimea de unda a retelei.

| Arthiom a răspuns (pentru eric1984):

Mergi cu ea la un service, chiar nu e normal.