| GrigoreCostinel a întrebat:

Am cumparat o tastatura si nu stiu cum sa o conectez la laptop. Pentru a vedea o poza, Contactati-ma pe insta Patrick Costinel. Am o poza cu stele.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

În dreapta tastaturii laptopului, în lateral sunt 2 găuri. Acolo se conectează tastatura, mouse-ul, se baga și stick-ul și încărcătorul de la telefon (mufa). Cam la așa ceva se poate utiliza.

| Sofer a răspuns:

Bagi mufa usb in laptop si poti utiliza tastatura.

| PumpkinDoll a răspuns:

Bagi mufa in laptop

| cyberalex a răspuns:

De obicei tastatura vine cu cheie USB dedicata pentru legătura cu mașina, nu funcționează cu Bluetooth-ul nativ al laptopului.
Cheia USB se găsește, de obicei într-un locaș în tastatura sau separat în ambalaj.

| GrigoreCostinel explică:

Dragii mei, am uitat sa mentionez ceva. TASTATURA NU ARE USB! Si pentru cei care cred ca sunt asa de imbecil incat sa nu stiu sa conectez un usb la un port...Sugeti pisica.(Silazion) Tastatura ar trebui sa fie prin bluetooth, dar nu o gaseste laptpolu. Daca cineva doreste sa ma ajute sa aflu modelul sau cum sa conectez tastatura, scrieti-mi.

| Bizon95 a răspuns (pentru GrigoreCostinel):

Undeva, pe tastatura ar trebui sa aiba un buton de "connect"
este mult mai mic decat tastele si eventual e langa un led mai special
apasa lung pe ala si apoi laptop-ul o sa o vada