| Alekzs a întrebat:

Salut am cumparat placa de baza ASUS A68HM-K, inca nu s-a plasat comanda si as vrea sa o schimb cu asta : GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3P Deoarece este recomandata pentru gaming. Imi puteti spune daca este compatibila cu procesorul AMD Kaveri, Athlon X4 880K Black Edition 4GHz Quiet Cooler, box? Multumesc!

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Stai chill.
Chestia cu gaming este doar marketing!

| Alekzs explică (pentru CPAElites):

Oh ma simt mai bine :d imi parea rau ca nu am luat celalalta placa de baza dar daca zici ca este doar marketing.

| SilviaDulcik a răspuns:

Aici gasesti lista de procesoare compatibile: https://www.asus.com/ro/Motherboards/A68HMK/HelpDesk_CPU/

In lista se afla si 880K. Treaba cu placi de baza Gaming este doar pentru marketing.

| Alekzs explică (pentru SilviaDulcik):

Eu vreau sa stiu daca asta este compatibila GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3P. aia care mi-ai dat-o tu am cumparat-o eu.