| George12356456 a întrebat:

Am cumparat recent o baterie hama care are ieşire doar de 2.1 A (cea de 1 A este micro usb iar eu am iphone). Are ceva daca incarc iphone 5s la 2.1 A? (Am cablu original iar incarcatorul telefonului este de 1A). Multumesc, ofer funda.

1 răspuns:
| AwGenetix a răspuns:

Se va incarca mai repede telefonul, dar in timp va "crapa" bateria mai repede. in orice caz, 5S ar avea nevoie de 1.5A la incarcare. nu stiu de ce ai tu incarcator de 1A dar...