| ConstaC a întrebat:

Salut am cumparat recent un iphone 5c blocat icloud
Stie cineva cum as putea sa il deblochez, si daca l-as debloca ar putea fi folosit ca telefon?

Răspuns Câştigător
| Sellak a răspuns:

Un Iphone blocat in Icloud nu poate fi deblocat decat de posesorul acelui cont de Icloud care stie parola. Ti-ai luat teapa se pare, nu se poate decoda nicaieri, nu se poate face nimic. Vinde-l pe piese si recupereaza-ti o parte din bani.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Data viitoare incearca sa nu mai ciordales telefoane si apoi intrebi aici. TOata lumea stie, 95% din cele cu icloud is furate.

| ConstaC explică (pentru sltlp):

E luat de pe Craiova forum... eu nu am ciordales nimic

| sltlp a răspuns (pentru ConstaC):

Atunci sa il cauti sa il dai de cap aluia care l-a vandut, ca ala l-a furat atunci.