| ClaudiuX5 a întrebat:

Am cumparat recent un passat b6 si nu stiu cum sa mut sistemul multimedia pe aux mufa este instalata din fabrica in cotiera sistemul multimedia este cel standard. Deci cum mut de pe radio sau cd pe aux?

1 răspuns:
| m4tryxXx a răspuns:

Dacă ai încercat toate modalitățile din sistemul multimedia și nu ai găsit o opțiune aux exact cum vezi când esti pe radio ai butoanele din partea de jos CD sau FM și nu ai aux înseamnă ca sistemul multimedia nu suporta conexiune auxiliară chiar dacă ai mufa in cotiera de obicei aceste sisteme multimedia sunt înlocuite și sunt foarte diferite chiar dacă arată la fel, scoate rama din jurul sistemului cu ceva de plastic sa nu o Zgârii și apoi desfășura cele patru șuruburi Torx T20 dacă nu m-a înșel scoate sistemul multimedia afara și in spate trebuie sa ai mufa principala doua alte mufe pentru antena radio și încă un cablu pentru auxiliar dacă găsești cablul auxiliar in spatele sistemului înseamnă ca trebuie cumva in setările sistemului sa activezi modul aux, mult succes