| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Salut.Am cumparat un adaptor pentru a conecta 2 monitoare la PC.Problema este ca imi da aceeasi imagine pe ambele monitoare si nu gasesc o rezolvare pentru ele.Ce trebuie sa ii fac ca sa am imagini diferite.Si daca pot seta eu care sa fie Monitor 1 si 2.Multumesc.(Placa video R7 250, procesor i7 4770,4gb ram, placa de baza MSI b85 g43 gaming series)

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Am impresia ca adaptorul ala al tau face broadcast, adica ia semnalul de la intrare si il trimite pe toate iesirile. Care e setup-ul fizic? Ai cuplat ambele monitoare la adaptor si ai cuplat adaptorul la PC?

Ca idee, pentru semnal diferit pe monitoare diferite ar trebui ca monitoarele sa fie cuplate la porturi diferite ale placii video.

Poti da modelul exact de adaptor?

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru flixbuster):

E un adaptor de Vga care are mufa care intra in placa video si 2 porturi de vga care pleaca din el

| flixbuster a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Fara model e greu de spus ce face. Din descriere poate fi si un splitter care face un simplu broadcast de pe intrare pe cele doua iesiri.

Daca dai click dreapta si la optiuni afisare dai detectare monitoare sau identificare monitoare ce iti zice?

Daca apesi tasta WIN (cea cu simbol Windows pe ea, intre CTRL si ALT) si cu ea apasata apesi tasta P ce se intampla? Iti da mai multe optiuni gen mirror, extend, 1st display only, 2nd display only?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce Windows ai?
Rezolvare pentru Windows 10: https://support.microsoft.com/......l-monitors
Pui pe Extend

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru anonim_4396):

Windows 7, am cautat si n-am gasit nimic