| ninjalau23 a întrebat:

Salut, am cumparat un Asus rog, si n-am observat ca l-am cumparat cu os endless, si vreau sa schimb cu win 10, peoblema e ca atunci cand dau sa instalez cand ajung la alege partitia, lipsesc ambele, si imi da eror ca nu gaseste partitie... ma poate ajuta cineva?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie in timp ce esti in acel pas sa dai delete la toate partitiile si sa creezi de la zero altele.
Mai multe detalii despre instalare aici: http://home.bt.com/......4000633913

| sierra1 a răspuns:

Partițiile pentru windows să fie NTFS (sau FAT) atenție la asta!

| ninjalau23 explică (pentru anonim_4396):

Https://ibb.co/h2TCJ0
asta e tot ce imi arata cand ajung in partea unde selectezi pe ce partitie sa instalezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ninjalau23):

Oops! Incearca "Incarcare driver"
Sursa: http://www.tomshardware.co.uk/......found.html

| PainTech a răspuns:

Cel mai probabil nu gaseste driverul pentru HDD. Majoritatea laptopurilor vin cu un CD amarat pentru drivere ( care sunt vechi, dar functioneaza ). Daca nu ai acel CD poti descarca driverul de pe internet ( pentru HDD-ul respectiv ) si apoi la arzi pe un CD. Nu sunt sigur daca merge si cu stick.

Mult noroc!

| ninjalau23 explică (pentru PainTech):

Am primit și un cd, cred ca cu drivere, introduc CD-ul cu drivere in Timp ce am și stick-ul cu Windows, sau cum se face? Dețin și cd de la Asus

| PainTech a răspuns (pentru ninjalau23):

"Introduc CD-ul cu drivere in timp ce am și stick-ul cu Windows, sau cum se face" - Exact

Cu CD-ul cu drivere bagat in laptop si apesi pe "incarcare driver" ( stanga jos ). De aici ar trebui sa gaseasca singur driverul de care are nevoie. Daca nu, selectezi manual ( si speri sa nimeresti fisierul care trebuie ).

| ninjalau23 explică (pentru PainTech):

O sa incerc și te anunț, mersi

| ninjalau23 explică (pentru PainTech):

Tot nimic