| swf a întrebat:

am cumparat un hard disk, l-am montat pe pc si cand pornesc se aude un ticait de la hard cam la un interval de cateva secunde. am facut totul cum trebuie ( sper ) si nu stiu ce sa mai fac. VA ROG SA MA AJUTATI URGENT. si sper sa nu trebuiasca sa il duc la reparat. multumesc, dau funda, vot, ce vreti voi!

7 răspunsuri:
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Schimba cablu de alimentare la Hard Disk sau poti sa incerci si pe alt calculator si daca problema persista trimite-l inapoi in garantie
Sper ca ajuta.

http://www.expertcompany.ro/

| flaviu1990 a răspuns:

Daca mai ai garantie la el urgent inapoi cu el pentru ca este overe stricat

| bodo_3262 a răspuns:

Incearca pe alt pc ca ar putea fi de la sursa... (eu asa am patit era de 1TB si nu il ducea sursa)

| swf explică (pentru bodo_3262):

E de 80 de gb. sa-i schimb cablul de alimentare?

| DjDOCALyN a răspuns (pentru swf):

Intai incearcal pe un alt pc daca poti! daca vezi ca pe acela merge schimbai cablu de alimentarewinkingcred ca nu costa mai mult de 30 de lei bine atat costa cand eram eu in ro acum nu mai stiu!

| swf explică (pentru DjDOCALyN):

Acum costa in jur de 6 lei rolling on the floor). mersi de ajutor

| DjDOCALyN a răspuns (pentru swf):

Mai binewinking