| Ben9648 a întrebat:

Salut, am cumparat un iphone xr, are o baterie lithium, trebuie sa o formatez? Bateria nu tine.
Telefonul este nou, are capacitatea la baterie 100%, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu se formateaza capitan. Defineste nu tine, se descarca prea repede sau te asteptai tu sa reziste mai mult? Poti merge la magazin daca nu esti multumit, si te ajuta ei.

| Ineys a răspuns:

Asa mai face cand il iei de la second. Daca l-ai luat nou du-l in garantie. Mai citeste pe internet cam cat ar trebui sa te tina o baterie de XR inainte, poate atat duce.

| Ungurean_Andrei_1999 a răspuns:

Salut! Bateria e nu trebuie formatata, mai ales la modelul de iphone pe care l-ai cumparat tu.
Ele vin formatate direct din fabrica.