| GrigoreCostinel a întrebat:

Am cumparat un laptop Acer Aspire3. Model A315-51-34HU, si am remarcat faptul ca in afara de intrarile usb, HDMI, intrarea pentru cablul LAN, alimentarea, jack si pentru cardul sd mai are una, Si nu stiu ce este. In stinga sus. Imi spune si mie cineva la ce e buna?

Răspuns Câştigător
| KanameKuran a răspuns:

Cel mai probabil te referi la "Kensington lock" este o mufa folosita de catre magazine pentru a pune acele alarme la modelele afisate in magazin. (de obicei cu un lant subitre extensibil, greu de scos)

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Kensington Lock, nu e port pentru intrare/iesire, e pentru securitate, n-ai nevoie neaparata de el.

| ziftode a răspuns:

Du-te la orice firma care are showroom cu laptop-uri la vedere
o sa vezi ca sunt "legate" cu un cablu de otel, exact de gaura aia
asta e... anti-furt