| Tennye1 a întrebat:

Am cumparat un laptop acum ceva timp care are placa video dedicata. As vrea sa stiu cum fac sa ruleze doar placa dedicata pentru ca am vazut ca imi ia din rami.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Poti face asta din nVIDIA control center daca ai placa video nVIDIA, sau catalyst control center, daca ai amd. Este simplu, dai click dreapta pe desktop, prima optiune.

| Tennye1 explică (pentru Jipa95):

Si mai departe? laughing

3 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta? cat consumi tu din ram? Lasa-l sa lucreze cum a fost construit... integrata iti manacna ram-ul

| mihai69 a răspuns:

Folosește programul utilitar care a venit odată cu laptopul (sau descarcă-l de pe pagina de suport a producătorului!)