| fydo a întrebat:

Salut.am cumpărat un laptop nou.are Windows 10 și vreau sa bag 7.insa nu îmi citește ..http://postimg.org/image/pxi5iqmpj/

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si daca nu are drivere de 7 ce faci? Muncesti ca Pacala?

| aalexei a răspuns:

Faci un stick butabil cu windows 7 uefi cu rufus, trebuie sa mearga.

| Neagu_Florin_1981 a răspuns:

E simplu. In general laptopurile cu Win8 sau 10 au o protectie pe Boot. Trebuie sa activezi Launch CSM si Secure Boot Control il pui Disabled.
Desi personal cred ca mai bine ramai pe Win 10, incet incet Win 7 devine incompatibil.winking