| BuciSh0t a întrebat:

Salut

Am cumparat un pc de :

Procesor 1.6 dual core

2gb ram ddr2

si placa video onboard (GMA 3100)

si jocurile (de ex ) gta san andreas merg foarte sacadat. o fi di cauza placii video onboard?happy. daca da. daca mias lua alta placa video ar merge bin?

Funda

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Pai, ca sa intelegi, placa video onboard e forte slaba, e buna mai mult pentru net, mini-games, filme si din astea. Alege de aici ce placa ti se potriveste si de care ai bani: http://www.pcgarage.ro/placi-video/
PS: pe placa mea video am dat vreo 350 lei acum 2 ani si inca mai merge, merge si GTA4, dar am procesorul la 3 GHz si dual-core, 4 GB RAM DDR3.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Placa Intel GMA 3100 este pentru office nu face fata in jocuri, ai nevoie de o placa mai performanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam din cauza placii video este, alceva nu are ce sa aiba...un sfat:cumpara o placa nVidia sau Athlon (sunt cele mai bune)

| andreyyy09 a răspuns:

Da 100% e din placa video cauta una mai buna happy

| Demos a răspuns:

Posibil sa fie de la placa video cum ai zi si tu, eu de exemplu am un ATI de 1 GB si imi merg la perfectie jocurile pana in 2010, dar poti incerca sa iti iei un Nvidia 1GB si va merge bine orce joc pana in 2011-2012

| Teodor9878 a răspuns:

Ai incercat cu crack

| RaoulHD a răspuns:

Este din cauza procesorului... dupa parerea mea este foarte mic