| Guță_Laurențiu_1991 a întrebat:

Salut am cumparat un router TPLINK am facut configuratia pe net imi apare semnalul wireless intru dar nu merge nu are trafic. este al 3-lea produs care il schimb. ce trebuie sa fac sa mearga?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu crezi totusi ca la 3 routere schimbate problema e de fapt de la tine?
Cheama pe cineva cu experienta sa configureze.
De la ce provider ai internet?

| CyLvEr a răspuns:

Probabil ca internet provider-ul tau nu este compatibil cu router-ul pe care l-ai cumparat. Incearca sa iei legatura cu ei si sa vezi ce poti face.

| Guță_Laurențiu_1991 explică (pentru CyLvEr):

Acelasi produs il folosesc si prieteni mei doar ca la mine nu merge nu este de la internetul pe care il folosesc. nu imi dau seama cauza...

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Mergi la prietenii tai si roaga-i sa-l setetze cu datele lor sa vezi daca la ei merge, daca merge la ei e problema de setare sau de prowider.