| Filipescu a întrebat:

Salut, am cumparat un styck de 8 GB, am descarcat 28 de melodii și nu încap mai multe, îmi arată spatiu liber 6, 95 GB și total 7, 45 GB și nu știu ce să-i fac...

5 răspunsuri:
| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Da-i format la stick, click dreapta, format. si incearca iar

| GouDidodino a răspuns:

Formateaza-l in NTFS

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce melodii ai folosit? Sunt videoclipuri? In ce format? L-ai formatat (anterior) in NTFS?

| PainTech a răspuns:

Ideea e in felul urmator.
Exista doua moduri in care poate fi exprimat un gigabyte :
1 GB = 1000 MB ( = 1000000000 B )
sau
1 GB = 1024 MB ( = 1073741824 B )

Producatorii de stick-uri si dispozitive de stocare folosesc conversia 1 GB = 1000 MB.

Windows foloseste conversia 1 GB = MB

Din aceasta diferenta :
1 GB stick = 0.93 GiB
8 GB stick = 7.45 GiB
Matematica iese perfect.

Totul e normal, stickul e exact cum trebuie sa fie. Scuze pentru dezamagire, dar nu ai ce face.

| AwGenetix a răspuns:

Daca fisierele sunt altceva decat mp3 atunci converteste fisierele in mp3.
Alte situatii nu pot exista.