| berlin a întrebat:

Salut am cumparat un telefon nou trebuie sa formatez bateria? si cum se formateaza?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU FACE ASTA! Telefoanele noi nu sunt ca petardele alea vechi, nu vei rezolva nimic pe Li-Ion sau Li-Po ba chiar mai rau vei face (uzezi protectia anti supraincarcare si cand o bulesti de tot se umfla bateria)

Răspuns utilizator avertizat
| Rommeo a răspuns:

Nu ma este necesar, tehnologia din ultimi 3-4 ani cu acumulatori Li-Ion sau Li-Po a avansat mult si acea formatare e de domeniul trecutului.

| Anonim000000003333 a răspuns:

Bagi telefonul la incarcat dupa ce s-a stins de tot si il lasi pana se incarca complet.