| c0pil1n a întrebat:

Salut!
Am dat comanda la un ssd de 500gb si vreau sa il montez singur.
Momentan am doar un ssd de 240gb pe care am windowsu si jocurile
Vreau sa mut jocurile de pe ssd-ul actual pe cel nou.
Windowsu o sa citeasca automat noul ssd? Sau e mai complicata treaba, multumesc

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pastrezi windows-ul pe actualul SSD.
Montezi a doilea SSD.
Dezinstalezi jocurile de pe vechiul SSD, dupa care le instalezi pe a doilea.

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

Nu era interesant să așteptăm răspunsul intrebătorului?

| Bula a răspuns (pentru sierra1):

I-am dat o idee, probabil nu s-a gandit si la o asemenea varianta (si-ar fi cumparat un hdd happy ).

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

Ok! weekend fain

| Bula a răspuns (pentru sierra1):

Si tie!winking

| sierra1 a răspuns:

Vrei să-l inlocuiești pe cel vechi cu cel nou sau să fie ambele, simutan instalate?

| VoidEternal a răspuns:

Daca nu ți-l citește din prima mergi in disk management și-l inițializeze. Îți apare un prompt când deschizi interfață de disk management. Ca să intri acolo apesi tasta start scrii disk management și o să-ți apară ceva de gen create and format disk partitions. Intri acolo și aia e. Daca nu alte descurci caută pe YouTube how to initialize ssd in disk management

| Brizbriz a răspuns:

Windows-u' o sa citeasca automat ssd-ul, dar unele ssd-uri nu sunt partitionate si formatate, deci s-ar putea sa trebuiasca sa o faci tu

oricum, putine jocuri poti sa le muti (toate care vin via battle.net merg, dar altele nu) trebuie mai intai sa le dezinstalezi si apoi sa le reinstalezi pe celalalt ssd

| c0pil1n explică:

Multumesc tuturor.
sierra1 Nu, nu vreau sa-l inlocuiesc.
Vreau sa las windowsu pe ssd-ul actual iar pe cel nou am sa pun jocurile