| Ion1231 a întrebat:

Salut! Am dat cu polizorul peste o bucata de plastic de la un aparat radio ca sa scap de zgarieturi.
Poza: https://media.discordapp.net/......nknown.png
Dupa am montat-o inapoi pe radio si am observat ca se vad in ceata ledurile Eq
Poza: https://media.discordapp.net/......nknown.png
Imi puteti spune ce ii pot face ca sa fac plasticul inapoi transparent?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai vrut sa scapi de zgarieturi dar ai facut altele si mai si. Nu mai poti face nimic decat sa schimbi plasticul, daca e posibil. Gandeste de mai multe ori inainte sa faci o tampenie.

| danbnz a răspuns:

Foloseste smirghel de apa ca sa netezesti suprafata apoi pasta de dinti sau bicarbonat de sodiu pe o carpa uda ca sa o lustruiesti.

| Simpatic a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci la plasticul ala, nici cei care fac detailing de ani de zile nu cred ca iti pot scoate asa ceva, sunt zgarieturi pronuntate si fiind plastic nu se pot scoate asa usor mai ales de pe partea aia transparenta de culoarea sticlei, ca daca era doar pe plastic sunt metode de refacere si revopsire.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se poate descarca poza care ai pus o, mai fa altă poza

| Ion1231 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Prima sau a doua?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ion1231):

Nu merg amindouă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta modelul si cumpără unul la fel nu cred ca il mai faci cum era el odata.

| Ion1231 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acest model de aparat nu se mai gaseste in comert! Radio Golon RX-333

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ion1231):

Cuta l pe Ebay in Germania sigur există

| Ion1231 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am cautat dar mi se pare ceva suspicios, e normal sa ajunga in Romania in 4 luni?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Ion1231):

Poti sa il slefuiesti, dar o sa fie masocheala, te-a mancat sa te dai cu polizorul, asta e!
sau, poti sa tai de tot partea care acopera led-urile, sa nu imi zici ca la un radio asa de vechi te doare sa arate ccccccccccccccccccccccccccccccccccccool tongue