| fanat1c a întrebat:

Salut,am dat dezinstalare la actualizarile google play ieri, si atunci mi s-a sters absolut tot din telefon, dar memoria inca este ocupata. Google s-a reactulizat, dar problema e ca telefonul nu citeste cardul microSD Hama de 16 gb. Probabil ca daca l-ar citi mi-ar aparea din nou tot ce aveam, cand dau la stocare nu imi apare memoria cardului, si nici nu ma lasa sa aleg optiunea montati un card. E ca si cum ar fi inexistent. Dar am descarcat es file explorer si imi arata memoria cardului egala cu memoria din telefon, si nu imi arata datele aplicatiilor pe care le aveam. Solutii?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Recomand sa scoti de tot cardul, dai reset complet la telefon, faci toate update-urile pe care ti le cere, apoi il opresti, pui si cardul si il pornesti. Daca nici asa nu il vede, inseamna ca s-a stricat cardul.
Data viitoare ia Kingston sau Samsung de viteza mare, nu Hama!