| AndreiGabi a întrebat:

Am de gand sa cumpar un laptop. Vreau sa imi spuneti un top in functie de firma, sau ce firma imi recomandati, exeriente personale din punct de vedere tehnic, racire, rezistenta, etc. Mi-ar fi de ajutor si o recomandare, undeva la 1000-1300 lei (nu-s gamer, nu-l iau pentru jocuri, dar am anumite inclinatii pentru programare si chiar daca sunt incepator, ne folosindu-mi inca nucleele procesorului pe la compilat, cu timpul un quad core cred ca ar fi bun - am gasit un Asus de 1.8 GHz dar nu-s convins).
Multumesc anticipat! Dau si funda.

Răspuns Câştigător
| Alphaking a răspuns:

Laptop - ul meu este Asus, sunt foarte multimit si-ti recomand firma.

Alte filme despre care am o parere buna sunt Apple si Samsung.

7 răspunsuri:
| Rus_Dorin_1998 a răspuns:

Salut iti recomand laptop Toshiba din gama cea noua,, si eu am si nu am nici o problema cu el, merge foarte bine, iti dau link de pe eMAG sper sa iti fie de folos.
http://www.emag.ro/......D8KX4BBBM/

| vasy1997 a răspuns:

ASUS! De preferat printre ultimele modele, ti-l recomand, doar sa stii ca dupa 1 an jumate se duce bateria, NU se strica nimic altceva (in afara de soft de la o vreme )winking

| K0sti a răspuns:

Asus, Lenovo (IBM), HP!

| untu a răspuns (pentru vasy1997):

O lasi laptopul in priza infunctiune odata cu bateria inclusa?

| AndreiGabi explică:

Multumesc tuturor pentru pareri! O sa vezitez si cateva magazine, probabil imi definitivez ideile acolo in functie de raportul calitate/pret.

| John1973 a răspuns:

Acesta este un laptop bun http://bit.ly/1xta33r

| mVladd a răspuns:

Eu am avut un Acer si eram foarte multumit big grin Acum mi-am luat un PC de gaming... Pe laptop mergeau si jocurile destul de bine si foarte rezistent.Il aveam de aproximativ 6, 7 ani. big grin Sper ca te-am ajutat. Funda? :3