| Andrei_Cacina_1990 a întrebat:

Salut, am de gand sa imi cumpar un laptop pana in 2500 lei si nu sunt hotarat inca ce optiune sa aleg. Optiunile principale care m-ar interesa pe mine sunt cel putin un i5 cu ssd de 268, 8 GB RAM, placa video destul de buna si o rezolutie buna totodata, insa nu stiu inspre ce sa ma indrept cand vine vorba de fiabilitate, singurul model care cred ca m i s - a r potrivi este aceste https://altex.ro/......ntu-16-04. Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Nu vrei cam multe pentru 2500 de lei?
Ce ai gasit tu la prima vedere nu este atat de rau, dar cand te uiti putin mai bine. Niciodata sa nu faci greseala sa iti cumperi un laptop cu placa grafica de la AMD, asta daca nu vrei sa pregatesti o omleta pe el.
Procesorul i5 7200u este din noua generatie kaby lake, intr-adevar, insa u-urile sunt procesoare pentru un consum redus de energie si o putere jalnica.
Ceea ce iti recomand eu este acest laptop : http://www.emag.ro/......DQFSF2BBM/
Procesorul este unul HQ, adica unul conceput pentru a lucra la capacitate maxima, display-ul 1080p IPS o sa iti ofere niste experiente unice, atunci cand vorbim despre jocuri, filme, poze, pana si editare foto.
Piesa de rezistenta a acestuia fiind insa placa grafica gtx 950m de 4GB.
Daca nu ma crezi ca acesta este un laptop ideal in aceasta categorie de pret poti cauta alte informatii despre el.
Multa bafta.

| Alexul99 a răspuns (pentru Alexul99):

Sa nu mai specific faptul ca laptopul ales de tine are un procesor doar cu 2 nuclee, iar acesta are 4.

| Superior a răspuns (pentru Alexul99):

Si cel ales de tine are si un GTX 950M de 4GB, cu asta mai poate juca cate ceva.

| Rimidalvv a răspuns:

Daca vrei o masina pentru jocuri( cam asta dai de inteles), iti recomand sa iti iei un calculator, si daca chiar nu vrei sa faci eforturi mari iti recomand : http://www.pcgarage.ro/primul-tau-sistem-gaming-pcgarage-viking/