| RM a întrebat:

Am de ieri o problema cu calculatorul. Cand am vrut sa il inchid, la butonul rosu pentru inchidere aparea un scut care zicea ca trebuie sa instalez niste update-uri. Am dat sa le instaleze. In C aveam peste 1 giga memorie iar dupa ce s-au instalat acele update-uri si am pornit pc-ul nu mai aveam deloc spatiu si imi tot aparea disk cleanup. Am curatat cu ajutorul programului si m-am ales cu 283 de mega. Insa, acesti 283 de mega scadeau la fiecare secunda si in maxim 1 minut iar am ramas fara spatiu. Iar daca folosesc un program de "curatare" a pc-ului, dupa cateva minute iar ajung la 0 spatiu. Plus ca mai imi apare ceva cum ca trebuie sa dau restart la pc ca sa mearga update-urile. Am facut asta de 2 ori si tot apare de fiecare data cand pornesc pc-ul. Si scutul acela nu mai dispare de la butonul rosu de inchidere. La care se mai adauga ca pc-ul imi merge incredibil de greu. Daca poate cineva sa imi spuna cum scap de acele update-uri care cred eu ca sunt problema sau sa-mi spuna care e problema si cum scap de ea. MULTUMESC!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Te-ai ales cu ceva virus, sorry, cred ca singura solutie este formatarea la nivel fizic. Poate are altcineva o idee mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterrig fisierul care are nevoie de update-uri...sad
Fundaaaa? tee loog...puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai fișiere pe desktop sau în My Documents șterge-le, intră în C:\Windows\SoftwareDistribution și șterge tot ce găsești acolo (sunt pachetele update-urilor, nu ștergi update-urile făcute, ci fișierele lăsate în urma lor). Dezactivează și hibernarea (nu-ți pot spune cum pentru că diferă de la Windows la Windows și n-ai zis exact ce versiune ai). Dacă faci ce ți-am spus ar trebui să salvezi câțiva GB. Spațiul respectiv se umple pentru că update-urile încă se configurează și nu se pot configura fără spațiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teau prins prostii cu li centa

| MrXXXdude a răspuns:

Pai tu ai o singura partitie? WTFFF? alt windows...