| Blondu_Pawl_1994 a întrebat:

Am de un an si o luna un Lenovo Vibe Z2 Pro(K920) si nu mai porneste...
Eram aseara si ma duceam la dus, telefonul mai avea 3% baterie si l-am pus l-a incarcat.Am dat sa ascult muzica, si cand am dat play se auzea incet.I-am dat repornire si acum nu mai porneste...Ce sa fac?
Am incercat combinatii de butoane, l-am lasat la incarcat 8 h, nici un rezultat.

4 răspunsuri:
| Gavrila_Mogodan_Alexandra_1994 a răspuns:

Nu i-ai dat cumva apa? am patit ceva de genu l-am lasat sa se stinga si nu s-a mai aprins... in cazul meu a fost mufa s-a deranjat si nu mai primea curent de la incarcator... sper ca ti-am fost de folos

| Trickster a răspuns:

Incearca sa cureti microfonul, scoate bateria din el si pune-o la loc. Poate mufa de la el s-a stricat sau butonul nu mai face comanda (daca este asta cred trebuie sa schimbi carcasa de la el)

| untu a răspuns:

Niciodata sa nu pui la telefonul la incarcat la baie sub aburii fierbinti de la dus!

| tudor565 a răspuns:

Majoritatea telefoanelor au baterie de tip Li-polymer. Daca sunt consumate 100% este probabil sa no să se mai poată incarca.
Eu îți recomand să te duci la service sa vezi ce e cu el.