| H4cK3RuL a întrebat:

Salut, am demontat pc-ul sa il mut in alta camera si de cand l-am remontat nu mai functioneaza tastatura si mouseul...

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa mearga cu un restart. Scoti cablurile de la tastatura si mouse si le pui inapoi.

| H4cK3RuL explică (pentru anonimg):

Am dat de n ori restart, si umblat de fire...

| H4cK3RuL explică (pentru anonimg):

Am dat de n ori restar si restul...

| anonimg a răspuns:

Intra in bios(la devices) si cauta sa activezi toate usb-urile. Poate gasesti acolo si functii de activare/dezactivare ale perifericelor.

| Lady70 a răspuns:

Vezi sa nu fi incurcat porturile din spate, sau poate ai apasat gresit si prea tare si s-au strambat pinii de la mufele din capat.
Sau, daca sunt pe USB incerca alte USB-uri, schimba-le intre ele.