| seedwow16 a întrebat:

Am descarcat unity dar, vreau ca eu sa creez personajele si restul cum fac asta? In ce program le creez? Am auzit la unii ca in photoshop daca ar fi asa cum salvez? si cum il importez?
Cel care imi raspunde la toate intrebarile si bine. Primeste funda big grin

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Photoshop lucreaza cu imagini 2D. Mai nou are suport si pentru modele 3D, dar program pentru modelare 3d tot nu e

| 0Andrew0 a răspuns:

Folosesti blender, cinema 4d, google sketchup sau maya.Si trebuie sa salvezi(selectezi in export sau in save as dar depinde de program) in extensia .fbx.Eu folosesc google sketchup care e foarte simplu de utilizat dar nu e potrivit pentru ceva mai complex.

| seedwow16 explică (pentru 0Andrew0):

Poti creea si personaje intr-unul dintre acesta? in special in Google sketchup? big grin

| 0Andrew0 a răspuns (pentru seedwow16):

Nu,deoarece google sketchup este doar pentru proiectarea cladirilor.Incearca cinema4d il am si eu si poti multe in el chiar si personaje.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru 0Andrew0):

"Nu,deoarece google sketchup este doar pentru proiectarea cladirilor"

Facut in sketchup - http://th05.deviantart.net/......3665h8.jpg

Cu toate ca e folosit mai ales in arhitectura, se poate modifica cu plugin-uri