| Tzuny a întrebat:

Am desfacut un laptop (HP pavilion g6 2305sq) sa il curat de praf si cand l-am facut la loc ecranul se vede foarte rau in sensul ca nu are luminozitate, se vedea doar daca te uiti dintr-o parte foarte atent. Am incercat si am pus un monitor si merge. Problema cred ca este la cablul care vine de la monitor si se prinde pe placa de baza. Aveti vreo idee ce pot sa ii fac? Pot schimba cablul acela cumva sau e posibil sa fie alta problema?

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Salut,
Verifica daca acea interfata e bine montata, eventual curata contactele.
Iti sugerez sa verifici si daca e cumva rupta izolatia de-a lungul acelei benzi.

| Grigore_Denisa_1983 a răspuns:

Du-te in partea de dreapta a ecranului (unde e ceasul ) si tine mousul fara sa apesi langa ceas, iti vor aparea mai multe imagini cu settings, devices, start... apasa pe settings, la brightness si da la maxim. Nu stiu daca va merge dar merita incercat. Depinde de programul windows. Bafta!