| dany763 a întrebat:

Salut am doua intrebari:
1.Am primit ieri un monitor BenQ FP91G de la o ruda iar azi l-am conecatat cu cablul de alimentare si de semnal l-am pus la unitate si am apasat butonul power de la monitor, acesta s-a facut verde pentru 2 secunde tot in aceelasi interval monitorul a primit lumina insa nu a aparut nicio imagine chiar daca unitatea mergea.Am pus alt monitor si merge asa ca este de la monitorul BenQ FP91G.Am incercat sa il pun si la laptop si tot aceeasi problema desi laptopul il recunoaste dar nu sta aprins monitorul, astept un raspuns.
2.Am un telefon de vreo 2 ani LG T500 Dakota Black si acum ceva zile l-am scapat pe jos si de atunci am incercat sa il pornesc dar nu vrea si ciudat este cand e bateria in el vibreaza intruna.Deci concluzia e ca nu porneste dar vibreaza....astept un raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru monitor foloseste un adaptor dvi vga, adica chestia asta http://www.pcgarage.ro/adaptoare/gembird/dvi-m-vga-f/ n-ar trebui sa coste mai mult de 10 lei (asta daca n-a venit deja odata cu monitorul)

| dany763 explică (pentru anonim_4396):

Deci asta sa fie problema ca nu sta aprins? big grin si atunci elimin cablul semnal si il pun pe asta in locul lui? big grin app de telefon nu stii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dany763):

Eu asta folosesc pentru ca altfel nu prind semnal la monitor. Bagi cablul de la monitor in adaptor si adaptorul in unitate. Nu ma pricep la telefoane, sorry

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Un singur răspuns pentru ambele întrebări: RECYCLE!