| BaconDavid2007 a întrebat:

Salut, am doua intrebari despre acest sistem:

https://www.cel.ro/......zMjQpNg-l/

1.Pot schimba culoarea luminilor din el sau este doar rosie?

2.Ce fel de monitor imi trebuie cu cablu HDMI sau cu cablu VGA?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Schimbi si coolerele daca vrei RGB...
2. DVI sau HDMI. Oricum exista si adaptoare, stai calm.
Dar mai ales NU NU NU cumpara de la Cel!

| BaconDavid2007 explică (pentru GabiDumitrescu):

De ce? Vine stricat sau ce si daca e ceva rau poate imi poti da vreo idee despere alt sistem pe la acelasi pret.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BaconDavid2007):

Cel sunt infecti cand e vorba de garantie/orice probleme ar putea aparea la livrare. Cauta pe net pareri si o sa vezi. Idee iti pot da, dar iti fac eu configuratie cum trebuie de la zero. Zi-mi totusi ce monitor/componente ai acasa acum, poate putem folosi macar hardul si carcasa. Sistemele de-a gata sunt niste mizerii facute ca sa scape de ce componente mai gasesc zacind prin depozite... uite ce se poate face in 2500 RON, de exemplu - https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4376910/
Doar ca nu mai sunt pe stoc componentele, asta e buba. Ideea e ca daca fac ceva, fac cu cele mai bune oferte ale momentului si fie il cumperi instant, fie vor disparea de pe stoc in cateva zile si degeaba am facut wishlistul...